Martínkov vzpomene na bývalého řídícího učitele.

18. června letošního roku uplyne 75 let od chvíle, kdy byl za svoji protifašistickou činnost v Brně popraven bývalý řídící učitel na martínkovské škole Josef Štefan. Obecní úřad ve spolupráci s Armádou České republiky pořádá v sobotu 24. června 2017 od 13:30 hod na návsi před budovou bývalé národní školy vzpomínkovou slavnost:

* Zahájení
* Přivítání hostů
* Vystoupení předního vojenského historika plk. Eduarda Stehlíka
* Vystoupení hostů
* Kladení věnců
* Představení a křest publikace o Josefu Štefanovi
* Vystoupení kapely Swing Dixi členů vojenské hudby z Olomouce

Obecní úřad při této příležitosti vydává publikaci "Josef Štefan, příběh statečného českého učitele" autorů Terezy Mrkvičkové, Josefa Pléhy, Eduarda Stehlíka a Martina Svobody, ve které mapují nejen Štefanovy životní osudy. Publikace bude pokřtěna dcerou Josefa Štefana a všem zájemcům bude k dispozici za 50,- Kč.

Po skončení slavnosti bude odpolední program pokračovat, k tanci i poslechu hraje dechová hudba Horanka z Třebíče. Vstup volný, občerstvení zajištěno.