23 - Zasedání ZO 8.11.2016

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce v Martínkově konaného 8.11.2016

Přítomni: Svoboda Josef        -         starosta

Řepa Zdeněk – omluven

Zasedání se nezúčastnil žádný občan

Ověřovatelé zápisu:  Blažek Pavel

Finanční situace k 7.11.2016:

2. Úprava rozpočtu č. 4/2016

3. Obecně závazná vyhláška č. 1/2016 o nočním klidu

4. Smlouvy o zřízení věcného břemene

5. Nabídka finančního daru obci

6. Úprava Obecně závazné vyhlášky č. 1/2014

7. Žádost MŠ Domamil

8. Odměny obecním pracovnicím

9. Výběr dodavatele vitrín

Hlasování – 6 (pro) – 0 (zdržel se) – 0 (proti), program byl schválen

- 1) Plnění usnesení. Kontrola plnění: veřejnoprávní smlouvy byla podepsána, práce na inženýrských sítích probíhají, lampionový průvod proběhl.

-2) Starosta obce předložil úpravu rozpočtu č. 4/ 2016. Zastupitelstvo bere úpravu rozpočtu na vědomí.

- 3) Z důvodu změny zákona o přestupcích je nutné vydat obecně závaznou vyhlášku o nočním klidu. Místostarosta předložil návrh znění vyhlášky, kterou zpracoval dle podkladů z Ministerstva vnitra a ve které jdou stanoveny dny, kdy se v obci Martínkov noční klid nevymezuje vůbec, nebo se vymezuje kratší dobu, než ukládá zákon. Zastupitelstvo schvaluje znění obecně závazné vyhlášky č. 1/2016 o nočním klidu.

- 4) Na OÚ došly smlouvy o zřízení věcného břemene č.: JI-014330032562/001 mezi Obcí Martínkov a společností E.ON Distribuce, a.s. o zřízení věcného břemene stavby: „Martínkov TS Kopce a vedení NN, stavební“ za účelem umístění distribuční soustavy – kabelového vedení NN, dvou rozpojovacích skříní a 10 pojistkových skříní na pozemcích p.č.: 292/5, 2531/3, 2531/27, 2531/35, 2554/1, 2554/3, 2562, 2565/1 a 2565/6 v k.ú. Martínkov. Dále smlouva o zřízení věcného břemene č.: JI-014330032637/068 mezi Obcí Martínkov a společností E.ON Distribuce, a.s. o zřízení věcného břemene stavby: „Martínkov vývody NN z TS Obec stavební“ za účelem umístění distribuční soustavy kabelového vedení NN, podpěrného bodu, 48 pojistkových skříní NN a dvou rozpojovacích skříní NN na pozemcích p.č.: st.201, 46, 2565/1, 2568/2, 2624, 2563, 2565/4, 2565/16 a 2565/17 v k.ú. Martínkov. Zastupitelstvo znění smluv schvaluje.

- 5) Pan Ivan Kapičák, Flemingovo náměstí 4, Praha 6 zaslal na obec nabídku účelového daru ve výši 10.000,- Kč na pořízení pozemku u křížku za hřbitovem případně úpravu jeho okolí. Místostarosta k tomu sdělil, že je vypsán dotační titul MMR na opravy a úpravy drobných sakrálních staveb a že navrhuje podat žádost o dotaci a opravit kříže v obci a jejím bezprostředním okolí. Zastupitelstvo schválilo přijetí daru i podání žádosti o dotace.

- 6) Úprava obecně závazné vyhlášky č. 1/2014 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území obce Martínkov. Po projednání na minulé, zasedání ZO schvaluje zastupitelstvo úpravu uvedené vyhlášky: limit stavební suti dovezené na sběrný dvůr do Moravských Budějovic – návrh 500,- kg/číslo popisné/rok, Stavební suť nad tento limit musí majitel nemovitosti uložit na řízené skládce při dodržení všech zákonů a vyhlášek upravující nakládání s odpady. Součástí vyhlášky je i příloha s druhy odpadů, které lze ukládat na sběrném dvoře TSMB.

-7) Na obec přišla žádost ZŠ a MŠ Domamil o finanční příspěvek na nákup hraček a učebních pomůcek pro děti pod stromeček. Zastupitelstvo schvaluje na návrh starosty obce příspěvek ve výši 3.00,- Kč.

-8) Starosta obce navrhl vyplacení mimořádných odměn obecním pracovnicím za práce při přípravě návštěvy prezidenta republiky v Martínkově a setkání rodáků. Zastupitelstvo schvaluje mimořádnou odměnu ve výši 100 % platu.

Hlasování: pro – 5, proti – 1 (Vyplašilová), zdržel se – 0

-9) Místostarosta předložil nabídky na pořízení vitrín před budovu pohostinství a sokolovnu. Jedná se o plakátovací tabuli, úřední desku, dvě vitríny na oznámení a informace a čtyři vitríny pro spolky. Na základě výzvy podalo nabídku 7 dodavatelů, nejvýhodnější nabídka je od firmy FORPLAST, cena kompletní dodávky = 75.112,- Kč včetně DPH. Zastupitelstvo schvaluje objednání vitrín u této společnosti.

- termín žehnání adventního věnce je 27.11.2016 v 16:00 hod

- zastupitelstvo schvaluje fotografie na novoročenku a kapesní kalendář 2017

- místostarosta oznámil zastupitelstvu, že TJ Sokol Martínkov bude podávat žádost o dotaci na kompletní modernizaci víceúčelového hřiště za sokolovnou z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jedním z hodnotících kritérií je i zapojení dalších subjektů – obcí do financování (spoluúčast). Požádal proto o případnou podporu, pokud by žádost byla schválena a Sokol Martínkov dotaci obdržel. Starosta navrhl, že v případě obdržení dotace a realizace akce by obec přispěla částkou ve výši 130.000,- Kč. Zastupitelstvo návrh schválilo.

Hlasování: pro – 5, proti – 0, zdržel se – 1 (Pléha)

- přišla nabídka na sehrání divadla TJ Sokol Čechočovice – Ať žijí duchové. Zastupitelstvo odsouhlasilo termín 17.12.2016, představení proběhne v sokolovně

- vzhledem k povinnosti majitelů kotlů na tuhá paliva provést do konce roku 2016 kontrolu těchto kotlů navrhl starosta obce, že by se zájemci nahlásili na OÚ a kontroly by se zajistily hromadně pro všechny zájemce. Zastupitelstvo souhlasí.

- Byla předložena smlouva mezi obcí Martínkov a p. Romanem Pléhou na zajištění zimní údržby v obci za stejných podmínek, jako v loňském roce – 820,- Kč/hod. Pavel Blažek oznámil, že z důvodu zaměstnaneckého poměru u jmenovaného nebude v tomto bodě hlasovat. Zastupitelstvo smlouvu schvaluje a pověřuje starostu obce jejím podepsáním.

Hlasování: pro – 5, proti – 0, zdržel se – 1 (Blažek)

• bere na vědomí úpravu rozpočtu č. 4/2016
  • schvaluje vyhlášku č. 1/2016 o nočním klidu
  • schvaluje smlouvu o zřízení věcného břemene č.: JI-014330032562/001 mezi Obcí Martínkov a společností E.ON Distribuce, a.s