22 - Zasedání ZO 13.9.2016

20. 11. 2016

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce v Martínkově konaného 13.9.2016

Přítomni: Svoboda Josef        -         starosta

Zasedání se nezúčastnil žádný občan

Ověřovatelé zápisu:  Pléha Josef

Finanční situace k 12.9.2016:

2. Veřejnoprávní smlouva o činnosti speciálního stavebního úřadu

3. Úprava rozpočtu č. 3/2016

4. Úprava Obecně závazné vyhlášky č. 1/2014

Hlasování – 7 (pro) – 0 (zdržel se) – 0 (proti), program byl schválen

- 1) Plnění usnesení. Kontrola plnění: smlouva na stavební práce - opravu hřbitovní zdi byla podepsána, práce probíhají, setkání rodáků proběhlo.

-2) Starosta obce předložil návrh veřejnoprávní smlouvy mezi Obcí Martínkov a Městem Moravské Budějovice o výkonu přenesené působnosti podle § 63 odstavce 1 zákona č. 128/2000 Sb o obcích ve znění pozdějších předpisů, na    základě, které bude Město Moravské Budějovice vykonávat namísto orgánů Obce Martínkov přenesenou působnost podle § 16 zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů, tj. budou komplexně vykonávat činnost speciálního stavebního úřadu ve věcech týkajících se místních komunikací. Úhrada za tuto činnost Městu Moravské Budějovice se podle této smlouvy sjednává ve výši 6,- Kč na obyvatele ročně. Zastupitelstvo smlouvu schvaluje a pověřuje starostu obce jejím podpisem.

- 3) Starosta obce předložil úpravu rozpočtu č. 3/ 2016. Zastupitelstvo bere úpravu rozpočtu na vědomí.

- 4) Úprava obecně závazné vyhlášky č. 1/2014 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území obce Martínkov. Jedná se o doplnění limitů stavební suti dovezené na sběrný dvůr do Moravských Budějovic – návrh 500,- kg/číslo popisné/rok, aby se předešlo případům, kdy je na sběrný dvůr odváženo majiteli nemovitostí nadměrné množství stavební suti. U stavební suti nad tento limit musí majitel nemovitosti zajistit jeho uložení na řízené skládce při dodržení všech zákonů a vyhlášek upravující nakládání s odpady.

- termín konání lampionového průvodu při příležitosti vzniku Československa je 27.10.2016

- vhledem ke skutečnosti, že dosud nebylo vydáno řádné stavební povolení na realizaci stavebních prací na provedení inženýrských sítí a komunikace u nových stavebních míst „NA Výhoně“ je nutné prodloužit termín dokončení díla dodavatelské firmě. Návrh na prodloužení do 15.12.2016.

• schvaluje uzavření veřejnoprávní smlouvy mezi obcemi na úseku speciálního stavebního úřadu a pověřuje starostu obce jejím podpisem
  • bere na vědomí úpravu rozpočtu č. 3/2016
  • bere na vědomí návrh na úpravu vyhlášky č. 1/2014 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů a nakládání se stavebním odpadem na území obce Martínkov bere na vědomí termín lampionového průvodu
  • schvaluje prodloužení doby realizace inženýrských sítí a komunikace „Na Výhoně“