20 - Zasedání ZO 12.7.2016

Venhoda Luboš - omluven

Zasedání se zúčastnil 1 občanů

Ověřovatelé zápisu:  Pléha Josef

Finanční situace k 7.7.2016:

2. Rozpočtové opatření č. 2/2016

3. Výběrové řízení na dodavatele stavebních prací

4. Žádost o prodej pozemku – Lesy České republiky

5. Výběrové řízení a jmenování komise pro otevírání obálek

6. Setkání rodáků a přátel obce

Hlasování – 6 (pro) – 0 (zdržel se) – 0 (proti), program byl schválen

- 1) Plnění usnesení. Kontrola plnění: návštěva prezidenta proběhla, na OÚ přišly děkovací dopisy z Kanceláře prezidenta a od hejtmana Kraje Vysočina, nový pártystan byl pořízen

- 2) Starosta obce předložil rozpočtové opatření č. 2/2016, zastupitelstvo bere na vědomí.

-3) Starosta obce předložil výsledek výběrového řízení na stavební práce „Prodloužení IS – kanalizace, STL plynovod a STL přípojky, komunikace“. Byly osloveny tři firmy, nabídku podaly všechny tři: KLEE s.r.o., MBM TRADE CZ, s.r.o. a Vejtasa, s.r.o. Nejnižší cenovou nabídku podala společnost MBM TRADE CZ, s.r.o. a to celkovou cenu 1,640.289,- Kč včetně DPH. Zastupitelstvo obce schvaluje výsledek výběrového řízení a pověřuje starostu obce podpisem smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení. Dále byl předložen výsledek výběrového řízení na stavební práce „Martínkov – plocha pro kontejnery“.  Byly osloveny tři firmy, nabídku podaly dvě: Roman Pléha a STABO MB, s.r.o. Pavel Blažek na základě § 83 odstavce 2 Zákona č. 128/2000 – Zákon o obcích (obecním zřízení) oznámil, že z důvodu možného střetu zájmů díky svému pracovnímu poměru u jednoho z uchazečů nebude v uvedeném bodě hlasovat. Nižší cenovou nabídku podal Roman Pléha a to celkovou cenu 220.498,- Kč včetně DPH. Zastupitelstvo obce schvaluje výsledek výběrového řízení a pověřuje starostu obce podpisem smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení.

Hlasování: pro – 5, proti – 0, zdržel se – 1 (Blažek)

- 4) Na obec přišla žádost od Lesů České republiky, které mají zájem odkoupit lesní cestu p.č. 2544/2, 2544/3 a 2544/11 v k.ú. Martínkov. Zastupitelstvo bere žádost na vědomí

- 5) Na základě poskytnuté dotace na Udržování a obnovu kulturního dědictví venkova vyhlašuje Obec Martínkov výzvu k podání nabídek na stavební práce „Oprava hřbitovní zdi v obci Martínkov“. Lhůta pro podání nabídek je 3.8.2016, otvírání obálek 3.8.2016 v 18:00. Do komise pro otvírání obálek byli navrženi: Zdeněk Řepa – předseda komise a Irena Pokorná a Jolana Vyplašilová, členky komise. Zastupitelstvo vyhlášení výzvy a složení komise schvaluje

- 6) Proběhla debat o přípravě 3. Setkání rodáků, občanů a přátel obce Martínkov, místostarosta vyhotoví seznam pozvaných hostů a zajistí odeslání pozvánek. Občerstvení bude objednáno v restauraci Maják v Budkově.

- po provedení nové opěrné zdi před pohostinstvím dojde k přesunu nástěnek a obecní úřední desky před pohostinství. Bude pořízena nová plakátovací plocha, 3 nástěnky pro potřeba OÚ a 4 nástěnky pro spolky a organizace – budou umístěny před sokolovnou. Výběr typu a dodavatele zajistí místostarosta.

• bere na vědomí úpravu rozpočtu č. 2/2016
  • schvaluje výsledek výběrového řízení na stavební práce na akci: „Prodloužení IS – kanalizace, STL plynovod a STL přípojky, komunikace“ a pověřuje starostu obce podpisem smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení
  • schvaluje výsledek výběrového řízení na stavební práce na akci: „Martínkov – plocha pro kontejnery“ a pověřuje starostu obce podpisem smlouvy o dílo s vítězem výběrového řízení
  • bere na vědomí žádost Lesů ČR o odkup lesní cesty